Dekan Mesajı

Dünyada teknolojik gelişmeler bakımından oldukça yoğun bir rekabet yaşanmaktadır. Ülkemizin misyon ve hedefleri çerçevesinde teknoloji ve teknik olarak kendisini görmek istediği yere ulaşabilmesi ve gelişmeleri yakından takip edip öncülük yapabilecek seviyeye gelebilmesi için Mühendislik ve Mimarlık Fakültelerine önemli görevler düşmektedir.
 
Güçlü alt yapısı ile geniş vizyonu ve dinamik öğretim üyesi kadrosuyla Mühendislik ve Mimarlık Fakültemiz bütün paydaşlarıyla etkili bir iletişim ortamı sunmayı, herkesin özgürce fikrini ortaya koymasını, bu bağlamda projeler üretmesini ve bireylerin kendisini en iyi şekilde geliştirmesine olanak sağlamayı akademik eğitim süreçleri için temel esas olarak belirlemiş ve ülkemizin ihtiyaç duyduğu donanımlı, mesleki yeterliğe ve birikime sahip mühendisler ve mimarlar yetiştirmeyi kendisine hedef edinmiştir.
 
Hâlihazırda Bilgisayar Mühendisliği, Biyomühendislik, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mimarlık ve Peyzaj Mimarlığı bölümlerinde lisans düzeyinde eğitim-öğretim faaliyetlerine devam eden Fakültemiz, bölgesel ve ülkemiz ihtiyaçları doğrultusunda birimlerine bağlı laboratuvarlarında sürdürülen Ar-ge ve bilimsel çalışmaları ile uluslararası literatürde saygın bir yere sahiptir. Fakültemiz genç ve dinamik bir fakülte olmakla birlikte sahip olduğu alt yapı ve laboratuvar imkânları, öğretim üyesi ve yayın sayısı ile ülkemizde adından söz ettiren fakültelerdendir.
 
Tüm bu imkânlarla birlikte, sizleri, müthiş doğası, renkli kültürü ile misafirperver Rize’ye ve yine kültürel-bilimsel faaliyetlerle çeşitlendirilmiş ve sosyal imkânlarla donatılmış denize münhasır kampüsü ile hem keyifli vakit geçirebileceğiniz hem de entelektüel ve sanatsal etkinliklerde bulunabileceğiniz fakültemize davet ediyorum.

Saygı ve Sevgilerimle,
 
Prof. Dr. Mustafa ÖKSÜZ
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı